Haber

Yılların Altyapı Sorunları Çözüldü, Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Bodrum Belediyesi yaz dönemi öncesi yarımada genelinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde üst yapı çalışmalarını yürütüyor.

Bodrum Yarımadası’nın birçok noktasında belirlenen plan doğrultusunda başlatılan altyapı çalışmaları farklı mahallelerde devam ederken, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Aydem’in altyapı çalışmalarının yapıldığı Konacık Mahallesi Kavaklı Sarnıç Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını tamamladı. , MUSKİ ve Türk Telekom tamamlandı. Kanuni Sultan Süleyman Caddesi’nde ise asfalt serim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre toplamda 4 km’lik alanda yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 8 bin 800 ton asfalt serim işlemi gerçekleştirildi.

Gruplar ayrıca Dirmil Mahallesi Hebil Caddesi üzerinde de çalışma yapıyor. Bölgede Aydem ekiplerinin çalışmalarını tamamladığı 600 metrelik alanda asfaltlama çalışmaları tamamlanırken, 1 kilometrelik alanda da yerel asfaltlama çalışmaları yapıldı. Aydem grupları caddenin geri kalanında çalışma yapar yapmaz belediye ekipleri üst yapı çalışmalarına geçecek.

Yetkililer, yürütülen asfaltlama çalışmalarında eski asfaltın kazındığını ve ardından asfalt serim işlemi yapıldığını ve bu sayede daha uzun ömürlü sağlam bir yol elde edildiğini belirtti.

Alt yapı çalışmaları tamamlanan ve Bodrum Belediyesi sorumluluğundaki mahallelerde asfalt serim çalışmalarına devam edilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu