Haber

Kemankeş Türkiye Şampiyonası’nda yarıştı

KÜTAHYA (İGFA) –Klasik Türk Okçuluk Federasyonu Yıldızlar Hezar Dinari Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası için ilimize gelen Türkiye’nin birçok ilinden kemancılar kıyasıya yarıştı.

İl Başkanı Prof. Dr. Alim, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci okçuluk merkezi olarak yaptıklarını kaydederek, “Burayı kapatıp açtığımız zaman Türkiye’ye kazandırdığımız önemli tesislerden biri olacak. Özellikle ülkemizin birçok ili ve ilçesinden buraya gelerek bu heyecanlı yarışlara katılan sporcularımıza emekleri için hocalarına, ailelerine ve takımlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Lideri Cengiz Toksöz ise Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Kütahya’ya ve Türkiye’ye böyle bir tesisi kazandırdığı için teşekkür etti.

Maçların ardından; Erkekler ferdi müsabakalarında Buyruk Soydan birinci, Tuğra Zorbey Eker ikinci ve Esat Kağan Yağcı üçüncü oldu. Kızlar bireysel müsabakalarında Berranur Söğüt birinci, Ahsen Demirci ikinci ve Eylül Akyüz üçüncü oldu.

Star Squads Girls’de Negehan Tutuş Okçuluk Spor Kulübü birinci, Akşehir Selçuklu Spor Kulübü ikinci ve Okçular Vakfı Klasik Okçuluk Spor Kulübü üçüncü oldu.

Erkeklerde Yıldız Grupları; Meram Belediyesi Spor Kulübü birinci, Akçakoca Akıncılar Ocağı Okçuluk Kulübü ikinci, Okçular Vakfı Klasik Okçuluk Spor Kulübü üçüncü oldu.

Dereceye giren sporcu ve kadrolara madalyaları Lider Işık ve katılımcı protokolü tarafından takdim edildi.

haberdogankent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu